The importance and impact of the EU policies on the everyday lives of citizens

Význam a dosah politík EÚ na každodenný život občanov

Az uniós politikák jelentősége és hatása a polgárok mindennapi életére

Európai Unió politikájának mindennapi hatásai

Luterán Lilla, Felsődobsza 29/05/2014
Az Európai Unió politikájának hatása szerepet játszik az európai identitástudat kialakításában, a közös európai értékrend megteremtésében. Polgáraink a választójogukat érvényesíthetik az európai parlamenti választások alkalmával, ezzel lehetőséget teremtve az európai demokráciába való beleszóláshoz. Pozitív hatásként említhető meg a határok nélküli utazási lehetőségek illetve a kereskedelmi tevékenység. Fiatalként fontosnak tartom, hogy az Európai Unió politikájának közbenjárásával számtalan alternatíva létezik a külföldi tanulmányaink elvégzésére.

Szepsi

József 27/05/2014
Örülünk hogy a magyar képviselés a EU parlamentba megint erös lesz

Felirat

Tóth Ugyonka Frigyes 16/05/2014
Az úniós politika a mindennapi életünkre egyenlőre olyan hatással van, hogy felkészüljünk a közeljövőben bekövetkező változásokra, fejlődésre, és mindenre, ami az únióhoz való csatlakozással jár. Szerintem sok olyan törvény, módosítás van, ami megelőzi a csatlakozást, és ami jelen pillanatban megnehezíti a tagállamokon kívüli polgárok helyzetét.

13/05/2014

Bilicki Anna 13/05/2014
Az európai politika jó hatásal van a polgárok mindennapi életér.

Moldava

Katarina Nagyová 12/05/2014
Nečudujte sa su to maďari a robia to po svojom a dodre máme sa čo učiť od ných mám tam viacerých kamarátov aj známych ktorý to len potvrdili.Ich spevacký súbor je známy aj v zahraniči.Fandím Vám a v sobotu aj prídem celou mojou rodinou.

Re: Moldava

administrátor 13/05/2014
Najprv sa mi zdalo, že tieto tri príspevky sú mimo témy, ale potom som si uvedomil, že všetko o čom tu píšu diskutujúci by sa ťažko dalo zrealizovať keby sme neboli v EÚ a v Schendgenskom priestore. Pamätám si časy keď prechod hraníc bol celkovým dobrodružstvom pre tie dobrodružnejšie povahy alebo skôr komplikáciou. Realizácia cezhraničných projektov bola prakticky nemožná a hlavne neboli zdroje na takéto aktivity. Myšlienka spoločnej Európy aj napriek niektorým ťažkostiam a negatívam ktoré pociťujeme prináša aj mnohé pozitíva a nové možnosti.

Moldava

Janka G. 12/05/2014
Ja sa nečudujem že sa to prave v Pederi uskutočňuje
veď maju takého starostu ktorý to chce aj vie robyť,vaď ho poznajú v celej karpatskej kotline.Držim Vám palce a nech sa darý

Peder

Ján 12/05/2014
Som hrdý na mašú malú obec a na starostu že si práve u nás vie také medzinarodné stretnutie uskutočniť prajem im aby aj počasie im vyšlo.

mesto Medzev

Gerhard Ballasch 12/05/2014
Možnosť občanov Medzeva stretávať sa ako člen Charty európskych vidieckých miest s ďalšími občanmi 27. štátov .Dáva príležitosť stretnúť sa pre obyvateľov ktorý by sa nikdy nestretli..Mám priateľov Nagycenku,,Strzyrowe,Lasse,Starom Podvorove...
People meet people.